II Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza

Ostatnich tegorocznych truskawek będzie można spróbować w Gdańsku w najbliższy weekend – w dniach 12-13 lipca odbywać się będzie w naszym mieście Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza. Zapraszamy do Śródmieścia, na teren Polskiego Związku Wędkarskiego przy ulicy Rajskiej 2, gdzie ponad 30 straganów zaoferuje przysmaki Pomorza. Wstęp wolny!

Święto to niepowtarzalna okazja do nabycia produktów regionalnych Pomorza. Główną bohaterką będzie truskawka Kaszubska – zarówno świeża, jak i przetworzona. Będzie można kupić truskawkę w różnych postaciach: świeżą, przerobioną na dżemy, soki, herbaty i czatneje. Ponad 30 straganów zaoferuje  przysmaki Pomorza, wędliny, ryby wędzone, sery, miody, nalewki i wyroby rękodzielnicze.
Zaplanowano także pokazy gotowania na żywo, które poprowadzi Michał Turek z Radia Plus. Solijankę nad ogniem w ogromnym kotle przygotuje szef kuchni restauracji Stara Wozownia Marcin Nowak. Będą też występy kół gospodyń wiejskich, a dla najmłodszych – warsztaty plastyczne.

Dla osób, które na imprezę przyjadą komunikacją miejską ZTM Gdańsk (należy pokazać skasowany bilet z 12 lub 13 lipca 2014 r), przewidziano 20-proc. zniżkę na lody i gofry oraz gratisy!

Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza:
12-13 lipca (sobota, niedziela), godz. 11.00-19.00
ul. Rajska 2, naprzeciwko Wielkiego Młyna, koło kościoła św. Katarzyny, Gdańsk

 

Posted in Główna.